Açılış, Flashmob, Gösteri

Dansfabrika ekibi olarak creative directing bölümümüzle birlikte size en uygun gösterileri hazırlamaktayız. Günümüzde Avrupa’da çok yaygın bir pazarlama tekniği olan flashmob u tercih etmekteyiz.

Flash Mob Ne Demek?
Flashmob , aniden toplanmak! Reklam sektörü için ise az maliyetli, ses getirirse büyük dönüşümleri olabilecek bir kanal.
2003 yılında Bill Wasik – dergi editörü- New York City’de ilk defa bu yöntemi pazarlama dünyasına kazandırıyor. İlk denemesinde çeşitli sorunlar meydana geliyor ama adını ilk defa bu şekilde duyurup , sonrasında bir çok reklam ve pazarlama yöneticisi için örnek teşkil ediyor.
Flash Mob tanım olarak, daha önceden yeri belli olan bir alanda, bir grup insanın alışagelmiş olmayan davranışları sergilemesidir.

Flash Mob Kimler İçin Anlamlı?
Flash Mob şu anda bir çok ürün / hizmet için kullanılabilir bir kanal. Belki de soruyu ” kimler için anlamlı” değil “neden falsh mob” diye sormalıyız. Yeni piyasaya giren firmalar, yeni çıkarılan bir ürün, markanın yeni modelinin tanıtımı için daha anlamlı duruyor sanırım. Biraz daha markalaşma bazlı faaliyetler için…

Aniden, birçok kişiyi etkileyerek, sonrasında viral bir sonuca bağlayarak az maliyetli ama geniş kitleli bir kampanya tasarlayabilirsiniz.
Şehrin ortasında yapılan yastık savaşları, caddelerde yürüyen zombiler, kalabalık meydanlarda bir anda dans eden insan toplulukları. İlgi çeken, eğlenceli odaklı uygulamalar…